E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Moti sot në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Mot i ngjashëm më ditën e djeshme prite të mbajë edhe sot në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë.

Mot kryesisht i qetë do të vazhdoj të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese.

Kjo situatë meteorologjike vije si rezultat i masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare./Observeri/

Artikuj të ngjashëm