E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Mot me shi dhe temperatura të ulëta do të vijoj të mbajë edhe për këto dy ditë të ardhshme, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovws

Në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.

Artikuj të ngjashëm