E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mabjë mot i ndryshueshëm.

Të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, nëpër vise të larta ka mundësi të ketë riga të izoluara shiu. Dita e shtune parashihet me mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Mund të jetë një imazh i harta

Artikuj të ngjashëm