E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Moti për ditën e premte

- Advertisment -spot_img

Sipas IHMK-së në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht me diell, ndërsa vranësira do të ketë afër relieveve malore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, derisa ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Do të fryjë edhe erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë për rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

IHMK-ja

/observeri/

Lexo edhe: Ky është vendi që zë Kosova në rajon për vdekje të punëtorëve

Artikuj të ngjashëm