E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Moti për ditën e hënë

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nga java e ardhshme pritet që në vend të mbizotërojë mot jostabil.

Të hënën dhe të martën parashihet mot stabil dhe me intervale të gjata me diell.

Nga dita e mërkurë do të ketë ndryshim në parametrat meteorologjik, kështu që si pasojë e prezencës së masave të ajrit me presion të ulët do të ketë kushte të favorshme për krijimin e vranësirave të dendura të cilat parashihen të sjellin reshje dhe rënie të temperaturave maksimale.

Indeksi UV do të ketë vlerën 5./observeri/

Lexo edhe: Fatmir Limaj konsideron si të keqe marrëveshjen e arritur në Bruksel

Artikuj të ngjashëm