E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Moti për ditën e enjte

- Advertisment -spot_img

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë kryesisht i kthjellët me ngritje të lehtë në vlerat maksimale.

Vendet më të ngrohta sot do të jenë Prizreni dhe Gjakova me nga 30 gradë Celsius.

Këto dy vende do të jenë më të ngrohtat edhe sa i përket vlerave minimale, me nga 11 gradë Celsius.

Temperaturat maksimale do të qëndrojnë mes 28 deri në 30 gradë Celsius, ndërsa ato minimalet do të jenë 10 deri në 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga verilindja ndërsa indeksi UV shënon vlerën 5.

/observeri/

Lexo edhe: “Pfizer” nxjerr studimin: Përse duhet doza e tretë e vaksinës?

Artikuj të ngjashëm