E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Moti për 5 ditët e ardhshme në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Prishtina Weather ka njoftuar për motin për ditët e ardhshme në Kosovë, shkruan Observeri.

Sipas Prishtina Weather dy ditëve të ardhshme parashihet të mbajë mot më i nxehtë, me vranësira e intervale me diell, me mundësi për riga lokale shiu.

Ditën e shtunë do të ketë edhe reshje lokale shiu, të shoqëruara me bubullima, derisa temperaturat pësojnë rënie. Të dielën e të hënën mbeten kushte për riga lokale shiu.

Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera të pranueshme dhe mesatare, e ditën e enjte vlerat e çastit mund të rriten edhe në të dobëta, ndërsa nga dita e shtunë pritet përmirësim ku indeksi mbetet më gjatë në vlera të pranueshme.

16.09 – Mot i nxehtë me vransira dhe intervale me diell. Kohëpaskohe priten edhe riga lokale shiu.

17.09 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite edhe me erë, me mundësi dhe për riga lokale shiu.

18.09 – Kryesisht me vransira, e që nga orët e paradites priten mundësi për reshje lokale shiu, ku pasdites shoqërohen edhe me bubullima.

19.09 – Intervale me diell dhe vransira. Pasdite me mundësi për riga lokale shiu.

20.09 – Pjesërisht vranët, me mundësi për reshje lokale shiu orëve të pasdites.

Temperaturat e ajrit shënojnë rritje mbi vlera mesatare, e nga fundjava me tendencë të rënies. Minimalet luhaten nga 13C deri 17C, e ato maksimale rriten edhe mbi 30C ditën e enjte, e zbresin në 24C e 22C, të shtunën e të hënën.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme 2-8m/s, të premten me hove nga jugperëndimi deri në 15m/s.
Shtypja atmosferike zbret edhe nën vlera normale, e të hënën me tendencë të rritjes.

Lexo edhe: 32 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni, ky është numri i rasteve të reja

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Enj, 16.09 Pre, 17.09 Sht, 18.09 Die, 9.09 30° 13° Hën, 20.09 29° 17° 24° 15° 15 26° 13° Era: 2-5m/s Shtypja: 0 8mb Lageshtia: 30% UVI: 5 22° 13 Era: 7-15m/s Shtypja: 101 0mb Lageshtia: 32% UVI: 5 Era: 3-7m/s Shtypja: 1014mb Lageshtia: 53% UVI: 3 AQI PM2.5 0/30 Era: 3-8m/s Shtypja: 1010mb 101 Lageshtia: 56% UVI: 4 AQI PM2.5: 10/25 Era: Era:2-6m/s Shtypja: 101 1016mb Lageshtia: 58% UVI: 5 AQI PM2.5 5/15 Parashikimi mẽ: 9.202 Prishtina Weather"

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm