E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Mot me diell sot në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbiztrojë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit por në vlerat e temperaturave maksimale parashihet ngritje të lehta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

thuhet në njoftimin e IHMK-së
Mund të jetë një imazh i harta dhe teksti

Artikuj të ngjashëm