E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Mot i vranët dhe pjesërisht me diell në dy ditët e ardhshme në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të shënojnë ulje ndërsa ato maksimalet do të mbesin konstante me ditët e fundit, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Nuk parashihen reshje të asnjë forme.

Temperaturat minimale do të lëvizin mes -1 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 11-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit

thuhet nga IHMK-ja.

Artikuj të ngjashëm