E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Moshat e 10 viktimave që vdiqën në 24 orët e fundit nga COVID-19

- Advertisment -spot_img

10 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit.

5 prej viktimave janë burra dhe 5 gra.

Një prej viktimave i takon grupmoshës 50-59 vjeç, katër viktima të grupmoshës 60-69, një viktimë është të grupmoshës 70-79 vjeç dhe katër viktima janë të moshës mbi 80-vjeçare.

Rastet e vdekjes janë të regjistruara në komunën e Fushë Kosovës, Gjilanit, Prizrenit, Malishevës, Gjakovës, Gllogocit, Pejës, Suharekës./observeri/

Lexo edhe: Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

Artikuj të ngjashëm