E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Mosha e të vdekurve nga COVID-19 sot

- Advertisment -spot_img

Gjatë 24 orëve të fundit pesë persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me virusin Covid-19.

Mosha e personave varion nga 50-59 vjeç dy persona, 60-69 vjeç dy persona, 70-79 vjeç dy persona dhe plus 80 një person.

Sot në Kosovë u administruan 16 mijë e 339 doza të vaksinës.

Vaksinimi mbetet metoda më efektive e parandalimit të vdekjes nga COVID-19./observeri/

Lexo edhe: Petkoviq: Si po mendon Kurti të bisedojë derisa drejt popullatës civile ka drejtuar pushkët e gjata

Artikuj të ngjashëm