E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

MMPHI-ja ndalon tubimet zgjedhore në “Shpellën e Gadimes”

- Advertisment -spot_img

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Inftastrukturës përmes një postimi në facebook ka njoftuar se ndalon mbajtjen e tubumeve elektorale në hapësirat e “Shpellës së Gadimes”, shkruan Observeri.

Në njoftimin e MMPHI-së thuhet se kjo vjen si pasojë e dy tubimeve elektorale që ishin organizuar në hapësirën para hyrjes së “Shpellës së Gadimes”.

Kërkojmë që të tilla tubime të mos mbahen dhe organizohen në hapësirën e “Shpellës së Gadimes”, e cila është Monument i Natyrës me rëndësi të veçantë.

Lexo edhe: Reagon Tomë Gashi, avokati i personit që shkaktoi aksidentin tragjik ku mbetën të vdekur pesë persona në magjistralen Ferizaj-Shtime

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm