E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Mehmeti raportojnë në Komisionin për Siguri

- Advertisment -spot_img

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti do të raportojnë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë.

Raportimi në Komision do të nisë në ora 10:00.

Ndryshe, javën e kaluar ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, vizitoi pikë kalimet kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë, për të parë nga afër fillimin e zbatimit të marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë, që ka të bëjë me vendosjen e targave të përkohshme të cilat do të jenë në formën e stikerave. /observeri/

Lexo edhe: Dërgohet në QKUK personi që u plagos në Pejë

Artikuj të ngjashëm