E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Ministri Murati publikon borxhet e 10 komunave

- Advertisment -spot_img

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve,Hekuran Murati përmes një postimi në facebook, ka publikuar listën e 10 komunave me më së shumti borxhe, shkruan Observeri.

Bazuar në grafikën e paraqitur nga ministri Murati, Komuna me borxhin më të lartë deri në fund të muajit gusht është ajo e Gjilanit, me 10 milionë e 451 mijë e 495 euro e 87 centë.

Nisur nga interesimi i shtuar i mediave dhe publikut për borxhet e komunave, në vijim gjeni grafikonin që paraqet 10 komunat që kanë më së shumti obligime të papaguara (sipas prerjes në fund të muajit gusht).

Lexo edhe: Rakiq: U dëshmua se pa Asociacion nuk ka stabilizim të gjendjes

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm