E shtunë, 20 Gusht, 2022
spot_img

Ministri Mehaj: Ndihuni të sigurt sepse bashkë me aleatët tanë jemi për ju gjithmonë

- Advertisment -spot_img

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, përmes një postimi në Facebook, ka përmendur të arriturat e ministrisë që ai drejton në 6-mujorin e marrjes së detyrës, shkruan Observeri.

Mehaj ka thënë se në këtë 6-mujorësh Ministria e Mbrojtjes ka mirëmbajtur dhe operuar me sukses edhe me aftësitë dhe kapacitetet aktuale të FSK-së.

Mehaj thotë se detyra, nderi dhe Atdheu janë maksima që e udhëheqin atë, stafin e Ministrisë, Ushtarakun e FSK-së dhe Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Paqja, siguria, stabiliteti dhe prosperiteti i përgjithshëm i vendit tonë dhe rajonit në përgjithësi është detyrim yni dhe i njëjti duhet të jetë i të gjithëve.

Lexo edhe: Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan kryeministrin e Holandës, Mark Rutte, kanë një mesazh për Serbinë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm