E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Miftaraj reagon për arrestimin e aktivistëve të PSD-së, ka një porosi për Xhelal Sveçlën

- Advertisment -spot_img

Drejtori Ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka reaguar lidhur me arrestimin e aktivistëve të PSD-së gjatë ditës së sotme, shkruan Observeri.

Miftaraj konsideron se sjellja e sotme e Policisë së Kosovës ndaj protestuesve të PSD-së ishte agresive.

Ai tha se Inspektoriati Policor i Kosovës duhet t’i trajtojë rastet e përdorimit të dhunës së shfrenuar nga ana e policisë.

Ne aspektin operativ policia ka pavaresi te plote nga politika dhe nga Ministri i Puneve te Brendshme. Por nje verejtje publike nga Ministri dhe politika ndaj ketij agresiviteti te policise do te ishte shenje se politika nuk qendron dhe nuk perkrah dhune ndaj protestuesve.

Ehat Miftaraj

Lexo edhe: Kombëtarja e Spanjës mbërrin në Kosovë/ Video

Postimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm