E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Miftaraj nga IKD ka reaguar për refuzimin e projektit për gazin

- Advertisment -spot_img

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi përmes një postimi në facebook ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës ka refuzuar gazpërcuesin amerikan i cili ishte paraparë të kalonte nëpër territorin e Kosovës.

Miftaraj ka thënë se nuk pritet diçka më mirë nga një qeveri e përbërë nga, siç i quan ai, praktikantët dhe amaterët.

Tutje ai shtoi se qeveria Kurti mendon se shteti mbahet me propagandë dhe me fjalë të bukura.

Lexo edhe: Ish-zëvendëskryeministri i Serbisë: Rusia i ka dhënë përkrahje të madhe Millosheviqit për projektin e luftërave në ish-Jugosllavi

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm