E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Mbyllet rruga për në Brezovicë për shkak të asfaltimit

- Advertisment -spot_img

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka njoftuar se sot do të fillojë asfaltimi i segmentit të rrugës Brezovicë – Qendra e Skijimit.

Në njoftim bëhet e ditur se rruga është e pakalueshme deri më 23 tetor.

Ju njoftojmë se duke filluar nga sot, 20 Tetor (E Mërkurë), do të bëhet asfaltimi i rrugës Regjionale R210 – Segmenti Brezovicë – Qendra e Skijimit. ​Për ditën e nesërme do të asfaltohet shtresa qarkulluese në gjatësi prej 4.5 km. Njoftojmë të gjithë qytetarët se rruga është e pakalueshme deri më datë 23 Tetor, ora 16:00 (E Shtunë).

Njoftimi i Ministrisë së Infrastrukturës

/observeri/

Lexo edhe: Edhe pse e kishte mbështetjen e Listës Serbe, LDK-ja humbi në Gjilan (FOTO)

Artikuj të ngjashëm