E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Mbi 600 mijë qytetarë të vaksinuar me dy doza

- Advertisment -spot_img

Afër 1 milion e 430 mijë vaksina kundër COVID-19 janë administruar në Kosovë deri tash.

Nga to, mbi 600 mijë persona janë vaksinuar me të dyja dozat, gjithsej 606.496.

Ndërsa me dozën e parë të vaksinës janë vaksinuar 821.786.

Sipas të dhënave zyrtare të 24 orëshit të fundit, një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 dhe 25 raste të reja janë regjistruar.

Raste aktive me koronavirus janë 1.335./Obseveri/

Artikuj të ngjashëm