E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Mbi 20 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid-19 19 persona si dhe kanë rezultuar pozitivë 703 të tjerë.

Në këtë interval kohor janë shëruar 2.255 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 131.930.

Në total numri i rasteve aktive është 20.652.

Në Kosovës 155 mijë e 310 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Ndërsa shkak i infektimit 2 mijë e 728 qytetarë kanë vdekur.

Vaksina mbetet metoda më efektive e parandalimit të infeksionit dhe vdekjes nga COVID-19./observeri/

Lexo edhe: Sot varrosen dy zyrtarët e PDK-së që u vranë në Pejë

Artikuj të ngjashëm