E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Mbi 1 mijë gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19 u shqiptuan 24 orët e fundit

- Advertisment -spot_img

Prej se qeveria mori vendim për masat antiCOVID-19, për çdo ditë Policia e Kosovës po shqipton mijëra gjoba për qytetarët të cilët nuk po i respektojnë këto masa.

24 orëshin e fundit, policia ka shqiptuar gjobë për 1 mijë e 160 qytetarë.

Masat antiCOVID-19 u morën nga institucionet shtetërore e shëndetësore pas rritjes së vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19.

Masa antiCOVID-19 do të jenë në fuqi deri më 26 shtator.

Ndërkohë që sot, para deputetëve të Komisionit për Shëndetësi është duke raportuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur me situatën me COVID-19./observeri/

Lexo edhe: Kurti sot pret në takim Kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë

Artikuj të ngjashëm