E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Mbi 1 mijë gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës ka shqiptuar 1160 tiketa në bazë të ligjit Covid-19.

Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 1163 tiketa trafiku.

Ndërkohë bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 20 aksidente trafiku me të lënduar dhe 40 aksidente me dëme materiale.

/observeri/

Lexo edhe: Osmani e Gërvalla udhëtojnë për në New York

Artikuj të ngjashëm