E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Mbi 1 mijë e 300 raste aktive me COVID-19 në kryeqytet

- Advertisment -spot_img

Komuna e Prishtinës ka më së shumti raste aktive me koronavirus në nivel vendi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në kryeqytet janë 1 mijë e 329 raste aktive, pasuar nga Prizreni me 433 raste, Fushë-Kosova 427, Ferizaj 332, Peja 317, Podujeva 283, Mitrovica 259, Gjilan 245, e të tjera.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 2 raste të vdekjes dhe 133 raste pozitive me koronavirus, derisa janë shëruar 805 pacientë.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase e parandalimit të infektimit, sëmurjes dhe vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Ambasada amerikane bën thirrje për ulje të menjëhershme të tensioneve në veri të Kosovës

Artikuj të ngjashëm