E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Mbi 1 mijë doza të vaksinës anti-COVID-19 u administruan sot në Gjakovë

- Advertisment -spot_img

Qendra e Vaksinimit në Gjakovë ka aplikuar sot 1 mijë e 223 doza të vaksinave anti-COVID, raporton Koha, transmeton Observeri.

Drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Gjakovës, Afërdita Spahiu-Shllaku, ka bërë me dije se Qendra është e gatshme dhe do të punojë edhe të dielën, me orar të plotë, ashtu siç ka rekomanduar Ministria e Shëndetësisë.

Po nesër do të punojmë me të dy dozat dhe me orar të plotë, jemi të gatshëm.

Afërdita Spahiu-Shllaku – Drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë në Gjakovë

Kujtojmë se në Kosovë janë administruar gjithsej 1 milionë e 15 mijë e 733 doza të vaksinës kundër koronavirusit./observeri/

Lexo edhe: Një foshnje një vjeçare humbi jetën në një aksident rrugor në Prishtinë

Artikuj të ngjashëm