E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Majori i FSK-së shpërblehet me çmimin “Monedha e Komandantit”

- Advertisment -spot_img

Majori i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Mentor Ibrahimi, i cili aktualisht po shërben së bashku me Task Forcën e Përbashkët të Kombinuar Ushtarake Britanike në Arifjan, Kuvajt u shpërblye me çmimin “Monedha e Komandantit”, për punën e tij të jashtëzakonshme, njofton ambasada e Britanisë në Prishtinë.

Majori i FSK -së Mentor Ibrahimi, Akademia Ushtarake Mbretërore Sandhurst Alumnus i cili aktualisht po shërben së bashku me Task Forcën e Përbashkët të Kombinuar Ushtarake Britanike në Arifjan, Kuvajt u shpërblye me Monedhën e Komandantit, për punën e tij të jashtëzakonshme nga Komandanti i Forcave Britanike Kolonel Mark Davis.

Njoftimi i ambasadës

Koloneli Davis ka deklaruar se ka qenë privilegj për të punuar më një oficer të aftë dhe përkushtuar si Ibrahimi.

Ky është një tjetër shembull i mirë i marrëdhënies mes Britanisë së Madhe dhe Kosovës, si dhe bashkëpunimit tonë të shkëlqyer për mbrojtje.

Lexo edhe: Rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, 2 raste të vdekjes

Njoftimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm