E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

LVV në Gjilan përmbys rezultatin

- Advertisment -spot_img

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve dhe tashmë ka filluar procesi i numërimit të votave.

Sipas të dhënave të KQZ-së Vetëvendosje ka përmbysur rezultatin në Gjilan pas numërimit të rreth 10 për qind të votave. Alban Hyseni nga kjo parti ka dalë në vend të parë me 44.88 për qind të votave vetëm 0.8 për qind më shumë e Lutfi Haziri i LDK-së.

Artikuj të ngjashëm