E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Lista Serbe s’arrin ta fitojë Kllokotin, shkon në balotazh

- Advertisment -spot_img

Lista Serbe s’ka arritur të fitojë në komunën e Kllokotit dhe kjo komunë do të organizojë edhe një raund zgjedhjesh për kryetar të komunës.

Në 10 komuna ku ka garuar, Lista Serbe ka arritur të fitojë 9 nga to pa balotazh.

Në komunën e Kllokotit, kandidati i Listës Serbe ka arritur të fitojë 41,45% të votave, ndërkaq i dyti është renditur kandidati i partisë GI SNS(SRPSKA NARODNA SLOGA)

/observeri/

Lexo edhe: AAK mban Suharekën e Deçanin, në balotazh shkon në Gjakovë dhe katër komuna të tjera

Artikuj të ngjashëm