E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Lipjan/ Gjendet vajza nga që u zhduk të premten, dyshohet se është dhunuar seksualisht

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është gjetur vajza që u raportua e zhdukur, dyshohet se e reja është dhunuar seksualisht nga një person, shkruan Observeri.

Policia njofton se i dyshuari për dhunimin seksual të vajzës, është arrestuar dhe me vendim të prokurorit, ai është dërguar në mbajtje.

Vajza është dërguar te prindërit e saj.

Lexo edhe: Prishtinë/ Dhunohet seksualisht një e mitur nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut

Lipjan 01.10.2021 – 21:40. Lidhur me rastin, me 02.10.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, për shkak të dyshimit  se kishte kryer veprat e cekura, ndaj viktimës femër kosovare. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, kurse viktima është dërguar te prindërit e saj.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm