E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Lëvizja Vetëvendosje ngushëllon familjarët e viktimave në Tetovë, kërkon hetim serioz

- Advertisment -spot_img

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në facebook ka ngushëlluar familjarët e viktimave që humbën jetën dje pas djegies së spitalit në Tetovë, e ku mbetën edhe shumë të lënduar, shkruan Observeri

Partia e cila është në krye të Qeverisë së Kosovës, pas këtij shpërthimi ka kërkuar nga organet e rendit brenda Maqedonisë së Veriut një hetim serioz lidhur me shkaqet që çuan në këtë tragjedi.

Një shpërthimi të tillë brenda spitalit, në këtë kohë kur të gjitha segmentet e shoqërisë dhe shtetit janë vënë në dispozicion të mirëqenies së pacientëve e kundër një virusi që po na kërcënon në vazhdimësi, i duhet një hetim serioz prej organeve të rendit brenda Republikës së Maqedonisë së Veriut.

LVV

Lexo edhe: Ekspertët e NATO-s do të hulumtojnë arsyet e zjarrit në spitalin e Tetovës

Postimi i plotë:

Artikuj të ngjashëm