E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

LDK: Jemi të tronditur nga vrasja e dyfishtë në Pejë

- Advertisment -spot_img

LDK ka reaguar pas vrasjes së dyfishtë në Pejë ku mbetën të vrarë dy zyrtarë të PDK-së dhe një person tjetër u plagos.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se janë të tronditur nga kjo ngjarje, teksa iu ka shprehur ngushëllime familjeve dhe kryetarit të PDK-së.

Të gjithë jemi të tronditur nga vrasja e dyfishtë që ndodhi sonte në Pejë. U shpreh ngushëllime familjeve Ademaj dhe Kadrijaj si dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqit, për humbjen e dy zyrtarëve të saj.

thuhet në reagimin e LDK-së.

Lexo edhe: Reagon Kurti: U tronditëm nga vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, ftoj organet e rendit që ta zbardhin rastin

Artikuj të ngjashëm