E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Lajçak takohet me Abdixhikun

- Advertisment -spot_img

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, po qëndron në Kosovë ku edhe po takohet me krerë të ndryshëm partiak.

Në kuadër të takimeve me subjektet politike, Lajçak, është takuar me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku

I dërguari i BE-së më herët ka zhvilluar takim me dyer të mbyllura me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin.

Kurse në mëngjes e së enjtes është pritur nga kreu i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Ai po qëndron për vizitë treditore në Kosovë, ku po takon krerët e institucioneve dhe partive, për të diskutuar për ecurinë e dialogut./observeri/

Lexo edhe: Krasniqi: UÇK-ja s’ka pasur arkiva, kjo është e ditur botërisht

Artikuj të ngjashëm