E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Lajçak pas takimeve dyditëshe në Bruksel: Pozicionet e palëve janë shumë larg

- Advertisment -spot_img

Ndërmjetësuesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, është deklaruar pas takimit të radhës ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbusë në Bruksel.

Ai në një postim në twiter ka thënë se megjithë takimet në dy ditët e fundit, palët ende mbesin larg sa i pëket pozicioneve.

Sapo përfunduam dy ditë pune të madhe dhe diskutimeve intensive me kryenegociatorët e Kosovëës dhe Serbisë”, është shprehur Lajçak. Pozicionet për një sërë çështjesh urgjente mbeten shumë larg. Ka shumë punë para.

ka shkruar Lajcak.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm