E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Lajҫi: M’vjen keq Albin, se edhe kërcënimin kanë me ta marrë për lavd, këta hidhësinat e idhët që vjellin idhnim!

- Advertisment -spot_img

Ndaj kërcënimit të Kryeministrit Kurti ka reaguar edhe aktori dhe recituesi i njohur, Çun Lajçi.

Lajçi tha se kundërshtarët politik do i vënë fajin vetë LVV-së për kërcënimin.

Më poshtë postimi i plotë i Lajҫit:

Albin, ne i tutemi fjalës së vërtetë

M’vjen keq Albin, se edhe kërcënimin kanë me ta marrë për lavd, këta hidhësinat e idhët që vjellin idhnim!

Kanë me thanë, ky vetvetën e ka kërcnua!

Vet e ka shkrua fletë Rrufenë se i duhen votat për raundin e dytë

Këta i dinë të gjitha dhe s’e kanë vështirë ti dinë sepse e kan përvojë t’vetën!

I tillë asht populli yt dhe i imi! S’i beson fjalës së vërtetë, se asaj i tutët ma zi se plumbit!

I beson (t’mos them se i gëzohet)vetëm vdekjes së tjetrit!

Prandaj turrën me telegrame ngushëllimi e lëvdata t’paqena!

Ti shtramnoje kapuçin e ec!

/observeri/

Lexo edhe: Pas kërcënimit ndaj Kurtit, Mustafa kthehet në kohën e Zajednicës, kujton sulmin me molotov në shtëpinë e tij

Artikuj të ngjashëm