E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Ky është qëndrimi i Duda Baljes për shtyrjen e zgjedhjeve lokale

- Advertisment -spot_img

Kryetarja e Listës së Bashkimit Socialdemokrat, Duda Balje nuk po pajtohet me idenë që zgjedhjet lokale të shtyhen në një afat tjetër.

Ajo kërkon që të merren masa shtesë për parandalimin e përhapjes së virusit në kohë të zgjedhjeve.

Ne si parti mendojmë që jemi në një fazë të vështirë si shtet për shkak të COVID por në fakt nuk nevojë që të shtyhen zgjedhjet nëse respektohen masat. Por jemi për më shkurtu fushatën zgjedhore, dhe të merren masa shtesë për zgjedhjet, por jo që të shtyhen.

Duda Bajle

Lexo edhe: Infektologu Tolaj flet për situatën epidemiologjike/ A mund të mbahen zgjedhjet ?

Përveç partisë së Baljes, zyrtarisht kundër shtyrjes së zgjedhjeve janë edhe Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, si dhe Nisma.

Zgjedhjet lokale pritet të mbahen me 17 tetor.

Artikuj të ngjashëm