E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Ky është numri i rasteve aktive me Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe dy mijë e 330 raste janë aktive me koronavirus në Kosovë, shkruan Observeri.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 56 raste të reja, 4 persona të vdekur si pasojë e virusit dhe 281 pacientë të shëruar.

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë 14 mijë e 149 vaksina kundër Covid-19.

Lexo edhe: Moti për ditën e sotme

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm