E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Ky është numri i rasteve aktive me Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.257.671 doza të vaksinës.

Lexo edhe: Parashikimi i motit për sot dhe 3 ditët në vazhdim

Sipas njoftimit, deri më sot 493.794 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062, në total numri i rasteve aktive është 4.800.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm