E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Ky është numri i rasteve aktive me Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh të publikuar dje ka njoftuar se në vend janë 22 mijë e 223 raste aktive me koronavirus, shkruan Observeri.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 viktima dhe 1 mijë 29 raste të reja.

Lexo edhe: Glauk Konjufca reagon për vrasjen në Pejë

Kurse numri i të shëruarve është më i lartë. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 3 mijë e 266 pacientë.

Në 24 orët e fundit janë kryer 13 mijë e 084 testime.

/Obseveri/

Artikuj të ngjashëm