E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Ky është numri i pacientëve me Covid-19 në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Pejës

- Advertisment -spot_img

Spitali i Përgjithshëm i Pejës përmes një postimi ka njoftuar për gjendjen aktuale të pacientëve me Covid-19, shkruan Observeri.

Në raportin e fundit të publikuar nga ky spital është bërë e ditur se 33 prej tyre janë në oksigjeno-terapi, tetë në CPAP dhe tetë të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

44 pacientë janë të shtrirë;

33 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

8 pacientë janë në CPAP;

8 pacientë ne gjendje të rëndë;

10 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit;

2 pacientë janë pranuar gjatë 24 orëve të fundit;

Lexo edhe: Një person theret me thikë në Podujevë, i dyshuari ik nga vendi i ngjarjes

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm