E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të hënën

- Advertisment -spot_img

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka njoftuar se Kryesia e Kuvendit është pajtuar që të hënën të mblidhet Kuvendi, për vazhdim të seancës së shkuar.

Ai ka bërë të ditur se AAK-ja ka kërkuar seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për gjendjen në veri. Sipas tij, ka pasur dakordim me të gjithë shefat e grupeve tjera parlamentare për të diskutuar për kohën dhe ditën e mbajtjes së seancës.

Të gjitha partitë politike e shohin shumë saktë që gjendja në veri është serioze dhe i tejkalon interesat partiake.

Besnik Tahiri – Kryetar i AAK-së

/observeri/

Lexo edhe: Edhe pse i sëmurë, Vuçiq u takua me ambasadoren e Kinës

Artikuj të ngjashëm