E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Kush janë 5 zyrtarët e PSD-së që u arrestuan ? /Kërkohet lirimi i menjëhershëm i tyre

- Advertisment -spot_img

Partia Socialdemokrate përmes një postimi në facebook ka kërkuar lirim të menjëhershëm të aktivistëve të saj pas arrestimit nga Policia e Kosovës në aksionin kundër kryetares së Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova, shkruan Observeri.

PSD ka reaguar për sjelljen e policisë gjatë arrestimit, ku kanë kërkuar lirim të menjëhershëm të aktivistëve të arrestuar.

Kërkojmë lirimin e menjëhershëm të aktivistëve Dardan Molliqaj, Teutë Rrusta, Zgjim Hyseni, Qëndrim Sahiti dhe Agron Kabashi të cilët u arrestuan gjatë aktivitetit sot.

Lexo edhe: Presidentja Osmani njofton se Polonia do t’i dhurojë Kosovës 100 mijë vaksina Pfizer

Postimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm