E shtunë, 20 Gusht, 2022
spot_img

Kusari-Lila thotë se duhet vendim kosensual nga të gjitha partitë për të shtyrë zgjedhjet

- Advertisment -spot_img

Shefja e Grupit Parlamentar e Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila tha se për shtyrjen e zgjedhjeve duhet që të ketë vendim konsensual nga të gjitha partitë.

Ajo pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shtoi se shumë me rëndësi është që të mbrohet shëndeti i qytetarëve në këtë kohë të pandemisë.

Qëndrimi ynë është që të jetë vendin konsensual i të gjitha partive. Është e rëndësishme që të kemi parasysh shëndetin e qytetarëve dhe në dakordancë me rekomandimet e IKShPK-së të kemi fushatën në rast se vendoset të vazhdohet siç ka qenë.

Mimoza Kusari-Lila – Shefja e LVV-së

/observeri/

Lexo edhe: Albin Kurti deklarohet pro hapjes së arkivave të UÇK-së

Artikuj të ngjashëm