E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kusari-Lila takohet me gratë e Gjakovës, thotë se nevojat e tyre do të trajtohen me prioritet

- Advertisment -spot_img

Në kuadër të takimeve të vazhdueshme me gra dhe vajza, kandidatja për kryetare të komunës së Gjakovës nga rradhët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Mimoza Kusari-Lila, u takua me gra dhe vajza të profileve e moshave të të ndryshme nga komuna jonë.

Entuziazmi për ndryshim i këtyre grave dhe vajzave, rikonfirmon edhe një herë fitoren e madhe e të shumëpritur të datës 14 Nëntor me qeverisjen e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe kryetaren Mimoza Kusari-Lila.

Nevojat e këtyre zonjave dhe problemet e përditshmërisë së grave dhe vajzave nga komuna jonë pa dallim, do trajtohen me prioritet e seriozitet në qeverisjen e ardhshme katër vjeqare.

/observeri/

Lexo edhe: Vulin: Serbisë s’i duhen rusët, për kthim në Kosovë na mjaftojnë serbët e atjeshëm

Artikuj të ngjashëm