E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Kusari-Lila publikon Ligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës: E nëse UÇK-ja nuk kishte arkivë, le të përgjigjen ata që e shënuan atë si vlerë të saj në projektligj ?

- Advertisment -spot_img

Kryetarja e Grupit Parlamentar e partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar lidhur me arkivat e UÇK-së, për çka që nga dje u bë debat me reagime të shumta.

Kusari-Lila ka publikuar dokumentin për Ligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ku përfshihen edhe Arkivat e UÇK-së.

Tutje ka shkruar se kjo është bërë nga legjislatura e kaluar e Kuvendit, ku e kanë draftuar dhe prezantuar këtë projektligj për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së.

Sipas saj, arkivën vetëm e ka aktualizuar Bislmi, derisa ka thënë se ata që dje e sot, mund të bërtasin, mund të ofendojnë, por mbi të gjitha, duhet të tregojnë, për cilën arkivë si vlerë të luftës e kishin fjalën kur draftuan projektligjin.

Lexo:Tre persona rrahin një burrë për çështje pronësore në Vushtrri

E nëse UÇK-ja nuk kishte arkivë, le të përgjigjen ata që e shënuan atë si vlerë të saj në projektligj, për çka e kishin fjalën.

Mimoza Kusari-Lila

Postimi i plotë:

Artikuj të ngjashëm