E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Kurti telefonon kryetaren e Tetovës, i shpreh ngushëllime për viktimat nga zjarri masiv në spitalin modular

- Advertisment -spot_img

Një eksplodim i fuqishëm ka ndodhur në spitalin modular të Tetovës sonte rreth orës 20:00.

Ky zjarr masiv sipas mediave lokale ka marrë shumë jetë njërëzish, si dhe është raportuar për dhjetra të lënduar.

Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe Qeveria e Republikës së Kosovës.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti një bisedë telefonike me Kryetaren e Komunës së Tetovës Teuta Arifi për ngjarjen e rëndë në një spital modular atje.

Kryeministri Kurti i shprehu ngushëllime Kryetares Arifi për këtë tragjedi dhe gatishmërinë për ndihmë, për çfarë Kryetarja Arifi e falënderoi kryeministrin.

Lutemi që të ketë sa më pak viktima nga zjarri që po shkrumbon spitalin e Covid në Tetovë. Jemi të gjithë me shpirt e zemër pranë Tetovës, mjekëve e pacientëve.

thuhet në njoftimin e Qeverisë së Kosovës.

Leco edhe: 24 pacientë dhe stafi mjekësor gjendeshin brenda spitalit të Tetovës që u kaplua nga zjarri masiv – Nuk dihet ende numri i viktimave

Artikuj të ngjashëm