E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kurti takohet me Borellin në Forumin e Paqes

- Advertisment -spot_img

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka cilësuar të mirë takimin me kryeministrin Albin Kurti në Forumin e Paqes në Paris.

Përmes një postimi në Twitter, Borrell ka shkruar se u takuan në margjinat e Forumit për të diskutuar bashkëpunimin rajonal, luftën kundër korrupsionit dhe përparimin e dialogut Beograd-Prishtinë.

Ngritëm diskutimet për integrimet evropiane, diskutuam për takimin e radhës të Këshillit për Punë të Jashtme për Ballkanin Perëndimor dhe angazhimin e rëndësishëm bilateral.

ka thene Borell.

Artikuj të ngjashëm