E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Kurti sot pret në takim Kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të presë sot në takim Kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikollën.

Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate nga zyra për informim e Kryeministrit të Kosovës.

Në njoftim bëhet e ditur se Kurti dhe Nikolla do të takohen në orën 11:30.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pret në takim Kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla.

Njoftimi nga Kryeministria

Deputetja e Partisë Socialiste të Shqipërisë, Lindita Nikolla u zgjodh kryetare e Kuvendit të Shqipërisë më 10 shtator, dhe kjo është vizita e parë zyrtare e saj në Kosovë, pas marrjes së detyrës./observeri/

Lexo edhe: Vjosa Osmani sot takoi Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Artikuj të ngjashëm