E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Kurti shkon sot në Mitrovicë

- Advertisment -spot_img

Kryeministri Albin Kurti pritet ta vizitojë sot ndërmarrjen “Trepça” në Mitrovicë.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Kurti do të shkojë në Mitrovicë në orën 08:00 dhe do të jetë i shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli.

Vizita e Kurtit vie pas incidentit që kishte ndodhur para dy ditësh në objektin e ndërmarrjes “Trepça”.

Ish-kryeshefi i “Trepçës”, Rafet Ibishi është arrestuar dje pasi kishte sulmuar fizikisht ushtruesin e detyrës së kryeshefit, Enis Abdurrahmani dhe drejtorin e Administratës në “Trepçë” Besim Haxhiun.

Pas incidentit brenda objektit të ndërmarrjes “Trepça” Policia ka arrestuar ish-ushtruesi i detyrës së kryeshefit, Rafet Ibishi.

Njoftimi i plotë i Zyrës së Kryeministrit:

Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli, vizitojnë ndërmarrjen “Trepça”.

VENDI: Zyra e menaxhmentit të “Trepçës”, Parku Industrial.

KOHA: 08:00

Pas vizitës do të ketë prononcim për media.

/observeri/

Lexo edhe: Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Artikuj të ngjashëm