E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Kurti për zgjedhjet lokale: Rezultati jo i kënaqshëm, rezultat i disa defekteve të brendshme

- Advertisment -spot_img

Kryeministri Albin Kurti e ka cilësuar jo të kënaqshëm rezultatin zgjedhor pas balotazhit në zgjedhjet lokale.

Kurti tha se ky rezultat erdhi si rezultat i disa defekteve të brendshme.

Rezultati jo i kënaqshëm për neve vjen si rezultat i disa defekteve të brendshme të cilat duhet ti analizojmë më gjatë në vijim dhe i bashkimit të të gjithë tjerëve kundër LVV-së.

Albin Kurti – Kryeministër i Kosovës

Partitë shqiptare që i bëjnë opozitë LVV-së kanë fituar në 23 komuna në zgjedhjet lokale. LVV-ja, që udhëheq me Qeverinë pasi kishte marrë besimin e mbi 50% të votuesve në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të shkurtit, ka dështuar në zgjedhjet lokale, duke arritur të fitojë në vetëm 4 komuna./observeri/

Lexo edhe: Osmani uron fituesit e zgjedhjeve lokale

Artikuj të ngjashëm