E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Kurti pas takimit me Plenkoviqin: Mbështesim tregun e përbashkët rajonal

- Advertisment -spot_img

Kryeministri Albin Kurti tha se në takimin me kryeministrin kroat, Andrej Plenkoviq biseduan për raportet mes dy vendeve si dhe për marrëveshjet e nënshkruara dhe ato që do të nënshkruhen.

Në takimin e sotëm ndërmjet dy delegacioneve tona biseduam për raportet miqësore dhe mënyrat se si mund t’i intensifikojmë dhe forcojmë ato. Folëm për 12 marrëveshjet që i kemi dhe për 7 marrëveshjet tjera që do të finalizohen së shpejti.

Albin Kurti – Kryeministër i Kosovës

Ai tha se mbështet idenë për tregun e përbashkët rajonal në kuadër të Procesit të Berlinit, ndërsa e falenderoi Plenkoviqin edhe për mbështetjen në rastin e aksidentit tragjik të autobusit me mërgimtarë në Slavonski Brod të Kroacisë./observeri/

Lexo edhe: Presidentja Osmani është ftuar në Samitin për Demokraci, publikon ftesën e Bidenit

Artikuj të ngjashëm