E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kurti nderoi ushtarët britanikë të rënë në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ceremoninë përkujtimore në nderim të katërmbëdhjetë pjesëtarëve të Forcave të Armatosura Britanike, të rënë në Kosovë, në kuadër të misionit paqeruajtës të NATO-s dhe KFOR-it.

Në ceremoninë e organizuar nga Ambasada britanike në Prishtinë, mbështetur edhe nga Forca e Sigurisë së Kosovës, në nder të Ditës së Përkujtimit, u bënë homazhe para Memorialit të Dëshmorëve Britanikë, në sheshin “Edit Durham” në Prishtinë.

Në këtë ceremoni përkujtimore, të rënët u nderuan edhe nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, dhe ambasadori britanik Nicholas Abbott. /observeri/

Lexo edhe: LVV-ja thotë se ka pasur grumbullime të personave të paautorizuar afër qendrave të votimit në Prizren

Artikuj të ngjashëm